احمد ربیعی رودسری

وب سایت شخصی

تولید محتوا

در صفحه اصلی وب‌سایتتان، علاوه بر توصیفات نوشتاری، از یک مطلب جذاب و باارزش برای مشتریان معمولی و یا حتی یک ویدئوی حدود ۷ ثانیه‌ای استفاده کنید. منوها می‌بایست شامل مواردی همچون، لیست مشتریان، مقالات موضوعی، بیوگرافی، اطلاعات تماس، انواع محصولات، خدمات و راه‌کارهای مختلف باشد. به هر صفحه نگاهی متفاوت داشته باشید.

پس از بازبینی هزاران وب سایت در طول سال‌ها، به این نتیجه رسیدیم که برای موفقیت سازمانتان در اینترنت، می‌بایست به سه عنصر کلیدی توجه نمود:

  • طراحی سایت شما، می‌بایست حرفه‌ای و جذاب باشد. همچنین استفاده صحیح از تصاویری مانند نحوه ارتباطتان با مشتریان، سبب افزایش بازدهی وب‌سایتتان می‌گردد.
  • تمرکز وب‌‎سایتتان می‌بایست بر منافع بازدیدکنندگان و شامل پیشنهادات خوبی برای بهبود کسب‌وکار و زندگی آنان باشد. برای تحقق این امر، محتوای قوی، در حالی که دائماً در حال تکامل است، می‌بایست در قالب محصولات، خدمات و مالکیت معنوی ارائه و توسعه یابد.
  • استراتژی و تاکتیک تعیین تشابه و نحوه عملکرد آنلاین کسب‌وکارتان و مولفه‌های موفقیت در اینترنت برای کسب و کار شما حیاتی است. در خصوص نحوه ارتباطتان با مشتریان تصمیم بگیرید: (خرید و فروش آنلاین محصولات/ اشتراک در خبرنامه/ خواندن مقالات/ ارتباط با وبلاگ‌‌ها و جوامع آنلاین / … )

بدون سه مورد فوق، کارایی وب‌سایت شما بسیار کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، یک سایت که با محتوای عالی

طراحی شده، اما استراتژی و تاکتیک مشخصی ندارد، مانند رانندگی با یک ماشین عالی بدون سیستم GPS یا نقشه و مقصد نام

شخص است. اگر محتوا، استراتژی و تاکتیک‌های مؤثر داشته باشید، اما طراحی و navigation نامطلوب، بازدیدکنندگان مرورگرهای خود را بسته یا دکمه برگشت را برای رفتن به وب‌سایت قبلی خود فشار می‌دهند.

سعی کنید هر مطلبی را tag نکنید. تمرکز بر چیزهایست که برای اعتبارتان اهمیت دارد. در زمینه تعیین شاخص‌ها هم نگران نباشید، می‌توانید از ابزرای مانندGoogle Alerts  استفاده نمائید.

 

تولید محتوا چیست؟!

تولیدکنندگان محتوا، نویسندگان حرفه‌ای هستند که محتوای جذاب، برای استفاده آنلاین را تولید می‌کنند. آن‌ها افرادی هستند که با اتکا بر اینترنت، مقالات، پست‌های وبلاگ و … را ایجاد می‌کنند.

تولید کننده محتوا معمولاً محتوای وب را ایجاد می‌کند.  این محتوا می‌تواند شامل نسخه فروش، کتاب الکترونیکی، پادکست‌ها و متن باشد.  نویسندگان محتوا از ابزارهای مختلفی مانند HTML، CSS  و JavaScript  و سیستم‌های مدیریت محتوا برای کمک به ایجاد کار خود استفاده می‌کنند.  نویسندگان محتوا، محتوای بسیاری را برای انواع مختلف وب‌سایت‌ها، از جمله وبلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های تجارت الکترونیک، جمع آوری خبر، وب‌سایت‌های آموزشی و … ایجاد می‌کنند.

همچنین تولیدکنندگان محتوا، علاوه بر نوشتن مطالب، ممکن است، مسئول اطمینان از اتصال صفحات و محتوای سایت‌ها باشند.  مسئولیت تنظیم متون کلی وب‌سایت، نیز با آنهاست و با تحقیق نسبت به حذف یا اضافه نمودن مطالب به وب‌سایت تصمیم‌گیری می‌نمایند.

نویسندگان محتوا، بسته به موضوع، ممکن است نیاز به تحصیلات در یک رشته خاص داشته باشند. به عنوان مثال، تولید کننده محتوا، برای ایجاد محتوا در یک دوره ریاضی آنلاین، ممکن است  علاوه بر مهارت‌های نوشتاری نیاز به مدرک ریاضی نیز، داشته باشد.

در ذیل، برخی از بهترین روش‌های بدست آوردن ایده‌های جذاب را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • دفعات بازدید: خلاصه‌برداری و مستندسازی ایده‌ها از کتاب‎ها و نشریات مربوطه.
  • سرمایه گذاری در توسعه دانش: یک ضرب المثل ژاپنی می‌گوید: “خلاقیت در چیزی بدست می‌آید که در آن استاد هستم!”
  • فرایض اساسی نه تنها فقط با نظریات شما، بلکه به کمک نظریات مشاورین و مشتریان نیز ایجاد می‌‌گردند و جهت به دست آوردن بینش جدید برای رسیدن به راه حل، مناسب هستند.
  • مشتریان ما را استخدام نمی‌کنند و لزوماً نبایستی با یکدیگر هم‌عقیده باشیم! دیدگاه‌های مخالف را بیابید و با بحث و گفتگو و بررسی آن‌ها به بهبور کسب‌وکار خود کمک کنید.
  • برای انتقال مفهوم خاص، از یک داستان استفاده کنید. این امر باعث تاثیرگذاری بیشتر در مخاطبین می‌گردد.
  • یک روش فوق العاده برای یادگیری، به دست آوردن ایده‌های جدید و بهره‌برداری از بازاریابی موثر در هنگام ایجاد محتوای صوتی و تصویری جدید برای وب سایتتان، مصاحبه با دیگران است.
  • شبکه اجتماعی: پیوستن به شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند، از آن‌چه در جوامع مجازی بحث و گفتگو می‌شود، مطلع شوید.

ما از طراحی وب‌سایت تا تولید محتوای بهینه و پشتیبانی، با بالاترین کیفیت، در کنارتان هستیم. با ما در ارتباط باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

جهت ایجاد ارتباط با شما و ارسال آخرین اخبار وب سایت در این قسمت ثبت نام نمائید.
Designed by A.Rabiey.R©